Dziś mamy:  03 / 05 / 2024 Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę- B. Franklin

Młodzież LO XVII wzięła udział w programie edukacyjnym „W SŁUŻBIE PRAWU”

W ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „W SŁUŻBIE PRAWU” związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży 25 IV 2023 r. klasa 1G (oraz 2A, 3A i 4G) wzięła udział w zajęciach z edukacji prawnej na terenie Aresztu Śledczego we Wrocławiu przy ul. Świebodzkiej 1. Młodzież spotkała się najpierw z dyrektorem aresztu, a następnie wysłuchała wykładu pani podporucznik Ewy Szeligi na temat prawa karnego, prewencji i przestępczości oraz pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej. Największe zainteresowanie wzbudziła możliwość poznania topografii aresztu podczas spaceru po jednostce penitencjarnej pod opieką funkcjonariusza SW. W areszcie dowiedzieliśmy się również o pracy psa specjalnego - owczarka belgijskiego, który został wyszkolony do szukania narkotyków i substancji niedozwolonych. Pies wzbudził powszechną sympatię młodzieży, ale na co dzień powoduje też strach wśród łamiących prawo osadzonych. Podczas zajęć młodzież wysłuchała również relacji kilku więźniów, którzy opowiedzieli o konsekwencjach łamania prawa oraz o swoim procesie resocjalizacji, zdecydowanie odradzając przy okazji wchodzenie w konflikt z prawem. Zajęcia z edukacji prawnej na terenie Aresztu Śledczego uświadomiły uczniów w kwestii fundamentalnych zasad prawa karnego, jak również ukazały realia grożące tym, którzy nie przestrzegają prawa. Zadaniem odbytych zajęć była również popularyzacja wiedzy o służbie więziennej - formacji dbającej o bezpieczeństwo Polaków. Możliwość wzięcia udziału w programie edukacyjnym „W SŁUŻBIE PRAWU” była bardzo ciekawą lekcją wiedzy o prawie i społeczeństwie. Wyjście edukacyjne odbyło się pod opieką Janiny Pieńkowskiej i Roberta Pieńkowskiego, który je też zorganizował.

Informacja o wyjściu na stronie internetowej Aresztu Śledczego we Wrocławiu: